Kategoria: Plansza
Poprawiono: wtorek, 03, październik 2017 Opublikowano Sylwia

CalaPolskaCzytaDzieciom

Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić
dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez
przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji
/Jim Trelease,
„Podręcznik głośnego czytania”/

Nasze przedszkole stosuje zasadę czytania "kilka minut dziennie codziennie", dlatego codziennie czytamy dzieciom.

Serdecznie zapraszamy Rodziców lub innych członków rodziny do przedszkola w celu poczytania wybranych utworów. Wcześniej prosimy o kontakt z nauczycielem grupy. Zapewniamy, że Państwa udział w głośnym przedszkolnym czytaniu będzie miłym przeżyciem dla dzieci.

"WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY
NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI.
JEST NA TO SPOSÓB - CZYTAJMY DZIECIOM!"
(cytat pochodzi z kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom)

Poza tym przedszkole buduje zainteresowanie dzieci książkami poprzez:

• Realizowanie tematów kompleksowych, m.in. "Książka moim przyjacielem" - dzieci poznają budowę, rodzaje i funkcje książek, uczą się odpowiedniego korzystania z nich, tworzą własne książeczki, czy projektują okładki i zakładki itp.
  • Zorganizowanie biblioteczek w salach i uzupełnianie ich o nowe egzemplarze książek.
  • Zorganizowanie kącika i całoroczne prowadzenie akcji "Wędrująca książka".
  • Udział w zajęciach z autorami książek.
  • Udział w lekcjach bibliotecznych w Gminnej Bibliotece i pobliskiej Bibliotece Szkolnej.
  • Wypożyczanie albumów, encyklopedii, map, filmów i innych z biblioteki przedszkolnej do grup.
  • Umożliwienie Rodzicom korzystania z literatury fachowej, oraz dziecięcej znajdującej się w przedszkolnej bibliotece.

Zgodnie z ideą czytania dzieciom propagowaną w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM :

"NIKT NIE RODZI SIĘ CZYTELNIKIEM, CZYTELNIKA TRZEBA WYCHOWAĆ, CODZIENNIE CZYTAJĄC DZIECKU DLA PRZYJEMNOŚCI”

RODZICU, dlatego:

• Wprowadź rytuał głośnego czytania dziecku 20 minut dziennie.
  • Jeśli dziecko o to prosi - wielokrotnie czytaj tę samą książkę lub wiersz.
  • Pozwalaj na pytania, rozmowy, powrót do poprzedniej strony.
  • Unikaj podziałów na książki dla chłopców i dla dziewcząt.
  • Tzw.  książki  dla  dziewcząt  warto  przeczytać  zanim  chłopiec  zacznie  się wstydzić "babskiej literatury". Da mu to wgląd w słabo mu znany świat emocji.
  • Bądź  przykładem - dzieci  powinny  widzieć  dorosłych  zagłębionych  we własnych lekturach książek i czasopism.

Friday the 27th. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Przegini Duchownej . Joomla 3.0 templates. All rights reserved.